Obejmy

Klamry zaciskowe mają nadzwyczaj szerokie przeznaczenie. Sporządzane są też z przeróżnych materiałów, zależnie od funkcji. Opaski, obejmy zaciskowe i tuleje zaciskowe zapewniają montaż zakończeń i sprzęgów do węży przemysłowych.

Ich ścisły dobór i montaż ma zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa eksploatacji przewodu. Zestawiając odpowiedni rodzaj podzespołu montażowego, należy wziąć pod uwagę rodzaj instalowanej końcówki tworzywo i grubość ścianki. (Dystrybutor elementów złącznych- http://www.obejmy-mocowania.pl) Określone są do prędkiego spajania wiązek drutów, kabli, węży, rękawów.

W niektórych sytuacjach konieczne są obejmy zaciskowe odporne na warunki pogodowe i agresywne chemikalia nietoksyczne, niezapalne, wytrzymałe na duże temperatury. Posiadają szeroki obszar przeznaczeń, także w przemyśle okrętowym, górnictwie i środowiskach narażonych na korozję. Występują w rozmaitych wielkościach i są niesłychanie mocne.

Cechuje je wielka odporność na warunki pogodowe, przede wszystkim na działanie wysokich temperatur, niepomyślnych czynników zewnętrznych. Opaski stalowe są nietoksyczne, wytrzymałe na postępowanie paliw płynnych, smarów i olejów, również agresywnych chemikaliów. Zdołają być używane także w środowiskach korozyjnych.
Obejmy zaciskowe służące do skutecznego umocowania zakończeń na węże, są z powodzeniem użytkowane w wielu branżach przemysłu. Mogą to być opaski ślimakowe, opaski ślimakowe mostkowe, opaski taśmowe, opaski z podwójną taśmą, także opaski zaciskowe z zamknięciem zawiasowym- http://obejmy-mocowania.pl

Specjalistyczne opaski zaciskowe ze stali kwasoodpornej z samozaciskowym zamkiem kulkowym, umożliwiają mocowanie opasek bez zastosowania specjalnych urządzeń.
Ocynkowane obejmy zaciskowe należą do zwykle używanych opasek do węży o ciśnieniu do 25 bar. Są właściwe do środowiska niekorozyjnego. Opaski zaciskowe utworzone z nylonu charakteryzuje nieduża waga, są praktyczne w użytkowaniu i bezproblemowe w montażu, nie potrzebują przeznaczenia dodatkowych narzędzi, złączenie opaski można przeprowadzić ręcznie.

Istnieją również obejmy przeznaczone do zaciskania zakończeń nierdzewnych sanitarnych, czy też te określone do końcówek gatunku hydraulicznego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *